loading
0850 333 0 848
Uçak Bileti Rezervasyonu
 • Özbekistan Hava Yolları Uçak Bileti sorgulamak ve Özbekistan Hava yolları Hakkında Bilgi sahibi olmak için Yukarıdaki Uçuş arama Formunu doldurabilir veya 0850 333 0 848 nolu telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.    [gall..

Özbekistan Hava Yolları, 2014 yılında 3 milyon 275  bin 711 yolcu taşıdı.

Özbekistan Hava Yolları Genel Müdürü Valeriy Tyan, 2014 yılı sonuçlarıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında, Özbekistan Hava Yollarının 28 Ocak’ta kuruluşunun 22. yılını kutlayacağını hatırlatarak geçen bu dönem içerisinde uçak filosunun tamamen yenilendiğini ve eski Sovyet yapımı uçakların yerini Batı üretimi Boeing, Airbus, RJ-85 uçakları ile Taşkent Uçak Fabrikasında üretilen İL-114 tipi yolcu uçakların aldığını kaydetti.

Tyan, Özbek Hava Yollarının geçen sene 33 bin 127 sefer düzenlediğini, 3 milyon 275  bin 711 yolcu taşıdığını ve 73 bin ton kargo taşımacılığı gerçekleştirdiğini ifade etti.

Özbekistan Hava Yollarının bu yıl Rusya’nın Volgagrad ve Vladivostok şehirleri ileSingapur’a yeni uçak seferlerini başlatacaklarını kaydeden Tyan, bu yeni uçak seferlerinin çok perspektifli güzergahlardan olduğunu dile getirdi.

2009 yılında 25 yaşını dolduran uçakların kullanımını yasaklayan, 1 Mart 2010’da ise eski Sovyet üretimi YAK-40 tipi uçakların kullanımına son veren Özbekistan Hava Yolları, 2011 yılı başında ise IATA Operational Safety Audit (IOSA) standartlarına uymamasından dolayı diğer bir eski Sovyet yapımı TU-154 tipi uçakların da kullanımını durdurduğunu açıklamıştı.

Özbekistan Hava Yolları, daha önce 2010-2016 yıllarında uçak parkının modernizasyonu kapsamında toplam tutarı 1 milyar 246 milyon dolar olan 18 Batı yapımı uçak satın alacağını duyururken, bu çerçevede son 2 yılda tutarı 491 milyon dolar olan 10 Airbus-320-200 tipi uçağı ile 4 Boeing 767-300 ER tipi uçağını teslim aldı.

Filosunda 10 Boeing 757 ve 767, 15 Airbus 310 ve 320, 3 RJ-85 tipi uçağının yanı sıra Taşkent Uçak Fabrikasında üretilen İL-114 tipi yolcu uçağı bulunduran Özbekistan Hava Yolları, bünyesindeki 16  bin çalışanı ile ülke içindeki 14  iç hattın yanı sıra Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Amerika’daki 50’ye yakın noktaya uçuş yapıyor. – Taşkent


<

>
 • Hakkımızda
  Hakkımızda Hava Yolu Seferleri Dünya genelinde insanların büyük bir kısmı seyahat, eğitim, iş veya turistik gezi amaçlı olarak hava yolu seferlerini tercih etmektedir. Kara yolu ve deniz yolu taşımacılığına göre daha güvenli olan uçak yolculuğu her geçen gün artan yolcu sayısı ile en fazla talep edilen taşımacılık türü arasında ilk sırayı almaktadır. Sizlerde hava yolculuğunu tercih ederek güvenli, kaliteli, rahat ve konforlu bir taşımacılık istiyor iseniz yapmanız gereken çok basittir. Rekabet ortamının çok fazla olduğu sektörlerden biri olan bu yolculuk türü ile ilgili uçak biletlerinin fiyatları da son derece çok uygun rakamlara satılmaktadır. Sizlerde bu ürünleri kullanmak ve rahat bir yolculuk yapmak isterseniz yapmanız gereken çok basit, hemen size en uygun seferi gerçekleştiren bir firmayı bulmanızdır. Hava yolu seferlerinden artan rekabet ortamından dolayı uçak biletleri eskiye nazaran çok uygun fiyatlara satılmaktadır. Bununda en büyük sebebi, insanların tercih ettiği hava yolu taşımacılığına her geçen gün yeni firmaların girmesidir. Yeni katılan bu firmalar arasında bulunan Özbekistan Hava Yolları her geçen gün artan yolcu sayısı, gerçekleştirmiş olduğu uçak seferleri ve son derece güvenilir taşımacılığı ile bu alanda yeni olmasına karşılık son derece kaliteli hizmetler sunmaktadır. Sizlerde son derece güvenilir, kaliteli, rahat ve huzurlu bir yolculuk geçirmek isterseniz mutlaka Özbekistan Hava Yollarını tercih etmelisiniz.

  Özbekistan Hava Yolları ve Seferleri

  Henüz yeni bir firma olan Özbekistan Hava Yolları gerçekleştirmiş olduğu seferleri, verdiği hizmet ve yolcularının güvenli uçuş gerçekleştirmesi için son derece başarılı bir şekilde çalışan firmadır. Özbekistan Hava Yolları dünyanın birçok ülkesine gerçekleştirmiş olduğu seferleri ve yolcularına vermiş olduğu internet üzeri haberleri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle www.özbekistanhavayollari.gen.tr internet sitesi üzerinden verilen hizmetlere bakıldığı zaman firmanın tanıtımı, yapmış olduğu seferleri, iletişim bilgileri, seferlerin gerçekleştirildiği ülkeler hakkında bilgi ve daha birçok hizmeti bu site üzerinden vermektedir. Özbekistan Hava Yollarının oluşturduğu bu sanal platform ile hava yolu taşımacılığını seçecek olan kişilerin doğrudan bilgisayar üzerinden uçak bileti satın alma imkanını sunmaktadır. Sizlerde bu imkandan faydalanmak isterseniz yapmanız gereken çok basit, ilk olarak Özbekistan Hava Yollarının sanal platformuna girerek dilediğiniz uçuş için rezervasyon yapmanız ve akabinde Özbekistan Uçak Biletibilgisayar üzerinden satın almanızdır. Özbekistan Hava Yolları gerçekleştirmiş olduğu seferler nazarıyla Özbekistan'ın başkentinden ilk olarak ülkemiz toprakları olan şehirlerimize doğrudan uçuşlar gerçekleştirmektedir. Ülkemize yapılan seferler ile ilgili olarak diplomasi ve politika nazarıyla başkent Ankara'ya, ticaret ve turistik amaçlı olarak İzmir, İstanbul hem Atatürk hem de Sabiha Gökçen Hava Limanlarına doğrudan seferler düzenlenmektedir. Sadece turistik amaçlı olarak ise Bodrum'a doğrudan uçuşları bulunmaktadır. Özbekistan Hava Yolları bu seferlerini gerçekleştirirken dünyanın en iyi hava yolu şirketleri ile de çalışmaktadır. Türk Hava Yolları, Atlasjet, SunExpress, Anadolujet, Pegasus, Onurair ve Borajet gibi firmalar ile çalışmaktadır. Özellikle Türk Hava Yolları ve diğer Türk firmalarının hava yolu taşımacılığında ne kadar başarılı olduğunu bilmekteyiz. Son derece güvenli ve rahat bir yolculuk sağlayan bu firmalar için herkesin büyük ilgisini çektiğini söylemek isteriz. Özbekistan Hava Yolları müşterilerinin daha kaliteli ve sorunsuz bir hizmet alması için kendi bünyesinde bulunan çağrı merkezi ile günün her saatinde hava taşımacılığı ve firma ile ilgili bilgi almak isteyenler 0850 333 0 848 numaralı telefon aramalarını istemektedir. Her türlü sorunuzu yöneltebileceğiniz bu numara ile Özbekistan Hava Yolları hakkında da bilgi ve uçak biletleri rezervasyonu, iptali gibi uygulamaları da gerçekleştirebilirsiniz.
 • E - BÜLTEN
  En iyi seyahat fırsatları ve kampanyalar için üye olun
  Adınız:
  E - Mail:
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  Çağrı Merkezi
  0850 333 0 848
  Özbekistan Hava Yolları Rezervasyonu ve Uçak Bileti Satışı İçin Bizlere Ulaşınız.
Özbeksitan Hava Yolları Uçak Biletlerini Yetkili Resmi Satışını Yapmaktayız. Sizlere En uygun Taşlkent Semerkand ve Nukus Uçak bileti sunmaktayız.